STRONA GŁÓWNA

TOBIE OJCZYZNO
- CICHOCIEMNI

POWSTANIE, ROZWÓJ, OPERACJE

ORGANIZACJA I SZKOLENIE

SELEKCJA I REKRUTACJA

UZBROJENIE I WYPOSAŻENIE

BARWA I ODZNAKI

DOWÓDCY

POWIEDZIELI
O GROM-ie

WYWIADY

GALERIA

BIBLIOGRAFIA

PODZIĘKOWANIA

LINKI

KSIĄŻKI O GROMIE

MASZ PYTANIA?

LISTA MAILINGOWA

O PRAWACH AUTORSKICH

Gdański Dom Wydawniczy
- Kontakt

* * * * * * *

Copyright © by Sebastian Miernik & Gdański Dom Wydawniczy.
All rights reserved.

 Żadna część tej strony nie może być reprodukowana i wykorzystywana bez zgody właścicieli praw.

 

Kamizelka taktyczna ABA-Modular

Głównie dla oddziału morskiego zakupiono amerykańskie kamizelki ABA Modular.
Kamizelka zapinana jest z przodu na mocny metalowy suwak i plastikowe zapięcie z regulacją długości, oraz na ramionach zapinana na rzep i taśmę 40 mm mocowaną do regulatora 40 mm. Z tyłu jest regulowana na dwie taśmy 40 mm długości 40 cm mocowane do regulatorów 40 mm. Kamizelka posiada sześć szlufek zapinanych na rzep i nap, które umożliwiają podpięcie pasa (który znajduje się w komplecie). Pas jest wykonany z dwóch warstw taśm szerokości 50 mm zapinanych na rzep i zapięcie plastikowe 50 mm. Pas od wewnątrz posiada rzep i ma możliwość podpięcia wewnętrznego pasa usztywniającego.
Kamizelka jest wykonana z jednego "kawałka" podwójnej siatki. Plecy posiada zamknięte, natomiast w owym zamknięciu można przenosić camelbacka. z prawej strony (powyżej kieszeni na piersiowej) znajduje się czarna podkładka antypoślizgowa na broń, wykonanej z czarnego zamszu. Na ramionach znajdują się 4 półkola szerokości 25 mm (po dwa z każdej strony) umożliwiająca podczepienie dodatkowego ekwipunku np. latarki Fulton, bądź plecaczka. Kamizelka posiada zaczepy taśmowo-rzepowe do podczepienia kabla od radio. Na plecach znajduje się chwyt ewakuacyjny (koloru granatowego), oraz kołnierz wysokości 3-4 cm. By poprawić komfort użytkowania, od środka na ramionach, można podczepić podkładki wykonane w miękkiego materiału.
Wszystkie taśmy i wykończenia są w kolorze khaki, to samo się tyczy wszystkich zapięć plastikowych i rzepów (wyjątkiem są 4 czarne regulatory 40 mm znajdujące się na plecach). Wszystkie zasobniki, ładownice itd. zawierają oksydowane kółka odprowadzające wodę. Kamizelka posiada wiele przydatnych innowacji, jak na przykład rzepy sczepiające taśmy, by się nie majtały).