STRONA GŁÓWNA

TOBIE OJCZYZNO
- CICHOCIEMNI

POWSTANIE, ROZWÓJ, OPERACJE

ORGANIZACJA I SZKOLENIE

SELEKCJA I REKRUTACJA

UZBROJENIE I WYPOSAŻENIE

BARWA I ODZNAKI

DOWÓDCY

POWIEDZIELI
O GROM-ie

WYWIADY

GALERIA

BIBLIOGRAFIA

PODZIĘKOWANIA

LINKI

KSIĄŻKI O GROMIE

MASZ PYTANIA?

LISTA MAILINGOWA

Gdański Dom Wydawniczy
- Kontakt

* * * * * * *

Copyright © by Sebastian Miernik & Gdański Dom Wydawniczy.
All rights reserved.

Żadna część tej strony nie może być reprodukowana i wykorzystywana bez zgody właścicieli praw.

Opinie wygłaszane o GROM-ie

"Stanowicie jednostkę elitarną wojska, a to zobowiązuje nie tylko was. Wszyscy wiedzą, że osiągnięcia elit przyczyniają się do postępu w każdej dziedzinie naszego życia, w nauce, sztuce, kulturze tak samo w dziedzinie obronności kraju i jej sprawności. Ale o elity należy właściwie dbać i stwarzać im warunki rozwoju."

Maria Stypułkowska-Chojecka Kama - łączniczka Batalionu Parasol AK. Brała udział m.in. w akcji przeciw dowódcy SS i policji na dystrykt warszawski Franzowi Kutscherze.

"Polska to taki kraj, w którym nie brak nigdy żołnierskiego patriotyzmu, z niego zrodził się GROM. Byłem przy tym. Historia tej jednostki pełna jest przykładów odwagi, poświęcenia i wierności ojczyźnie. Widziałem to. Ale nie brakło też podłości. Na GROM został wydany polityczny wyrok. Obrażono żołnierski honor, polski mundur oficerski nazwano cyrkowym mundurkiem. Wtedy postanowiłem być z żołnierzami GROM-u, nie zważając na polityczne konsekwencje czy karierę. Uważam, że czasu nie da się zatrzymać, że przyniesie on żołnierzom chwałę, a politycznym graczom pogardę.

Wojciech Brochwicz - Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

"GROM jest Bogactwem Narodowym Polski."

Aleksander Kwaśniewski - Prezydent RP.

"Tam, gdzie trzeba działać w sposób niekonwencjonalny, a jednocześnie profesjonalny, możemy liczyć na GROM. Ta jednostka da sobie radę z najbardziej nietypowymi zadaniami."

Aleksander Kwaśniewski - Prezydent RP.

"Jesteście bowiem żołnierzami z wyboru, jako najlepsi z najlepszych. Wasza służba łączy się z największym ryzykiem."

Lech Wałęsa - były Prezydent RP.

"Jednostka GROM jest absolutnie równomierna z jednostką Delta. Jest to bardzo duże osiągnięcie dające Polsce ważny atut międzynarodowy."

Zbigniew Brzeziński - Doradca ds. Bezpieczeństwa Narodowego Prezydenta USA.

"Polska jednostka specjalna GROM to oddział [..] pierwszej klasy, znakomici ludzie ze znakomitym morale. Ich trening jest świetny, techniczne i taktyczne umiejętności są pierwszej klasy. Byłbym bardzo szczęśliwy, gdybym mógł pracować z tym oddziałem w sytuacji kryzysowej."

Generał Wayne A. Downing - Zwierzchnik Dowództwa Operacji Specjalnych USA

"Są najbardziej profesjonalną i najlepiej wyszkoloną grupą, z jaką pracowałem. Żołnierską rzeczą jest zniszczenie celu taktycznego lub strategicznego, policyjna praca to zatrzymanie, aresztowanie i uwięzienie. GROM jest najlepszy w obu tych dziedzinach."

Generał Jacques Paul Klein - Specjalny Przedstawiciel Sekretarza Generalnego i Koordynator Operacji Organizacji Narodów Zjednoczonych w Bośni i Hercegowinie.

"Żołnierze GROM-u przeprowadzili już kilka udanych akcji w rejonie przybrzeżnym Zatoki Perskiej bez żadnych strat własnych. Te operacje są oceniane jako bardzo profesjonalne, bardzo skuteczne. Nasi żołnierze zbierają bardzo wysokie oceny."

Leszek Miller - Premier RP.